JEREO 2018

Tegoroczne JEREO odbędą się w terminie 7-9 wrzesień 2018 na Górze św. Anny

Potrzebujemy Waszego maksymalnego zaangażowania  w to dzieło z uwagi na fakt, że zapisy musimy zakończyć 31 lipca.

Temat naszych JEREO to: „W Sercu Ojca”. W ramach tematu proponujemy Wam:

1.      Poziom: „W Sercu Ojca” – poprowadzi go ks. Artur Kasprzycki – dotychczasowy opiekun Wspólnoty EFFATHA z Kluczborka, a od 23 sierpnia mianowany wikariuszem Katedry w Opolu.

2.      Poziom: „W Sercu Ojca” dla Małżonków – poprowadzi go ks. Eugeniusz Ploch – Koordynator Grup Odnowy w Duchu Świętym diecezji opolskiej, Proboszcz Parafii Ducha Świętego w Winowie wraz z Teresą i Piotrem Paskuda.

3.      Poziom: „W Sercu Ojca” dla Młodzieży (od VII kl.  wzwyż) – poprowadzi go ks. Łukasz Knosala dotychczasowy wikariusz Parafii MBWW w Kluczborku a od 23 sierpnia mianowany Duszpasterzem Akademickim RESURREXIT w Opolu

4.      Poziom: „Kurs Nowe Życie” – poprowadzi go SNE św. Jacka – diecezjalna Szkoła Nowej Ewangelizacji od wielu lat formująca się i spotykająca przy Katedrze w Opolu. Poziom ten jest z myślą o tych wszystkich którzy nie mają doświadczenia Pana Boga. Zaprośmy tych wszystkich którzy poszukują, zadają pytania czy Bóg jest. To poziom ewangelizacyjny. Popatrzcie na niego w taki sposób, że osoby, które zaprosisz na ten poziom, po jego przeżyciu będą potencjalnymi członkami Waszych Wspólnot.

5.      Poziom: Modlitwa Uwolnienia – poprowadzi go ks. Tomasz Szczeciński – Egzorcysta diecezji opolskiej. UWAGA: poziom ten skierowany jest do osób posługujących modlitwą wstawienniczą i odczytujących wezwanie do modlitwy uwolnienia metodą 5 kluczy. Na ten poziom osoby muszą mieć zgodę lidera oraz ks. Opiekuna Grupy. Poziom ten przybliży również dokument który powstał w Watykanie dotyczący posługi uwalniania.

6.      Planujemy poziom dla dzieci klas I-VI oraz przedszkole ale na obecną chwilę nie udało nam się jeszcze nikogo zorganizować ale jesteśmy dobrej myśli że Pan zatroszczy się o nasze pociechy

KOSZTY:

1.      Pokój z łazienką 2 osobowy: 150 zł/os.

2.      Pokój z łazienką 3-5 osobowy: 130 zł/os.

3.      Pokój bez łazienki 3-5 osobowy: 100 zł/os

4.      Dzieci 3-9 lat 50% zniżki

5.      Dzieci od 10 lat pełna odpłatność

Wzorem poprzedniego roku prosimy aby osoby dorosłe (bez dzieci i młodzieży) do kosztów rekolekcji doliczyły 20 zł kosztów organizacyjnych. Pieniądze te są potrzebne na pokrycie kosztów pobytu dla osób posługujących.

ZAPISY:

Tegoroczne zapisy aby nie narażać się na przepisy RODO odbywać się będą u Liderów Grup Odnowy oraz telefonicznie pod podany nr tel. umieszczony na plakacie.

W zapisach trzeba uwzględnić takie dane jak: imię i nazwisko, wiek, wspólnota, poziom na którym chce się wziąć udział, rodzaj pokoju.

Zaliczkę w kwocie 50 zł od osoby zbiera Lider lub osoba przez niego wyznaczona. Zaliczki należy przywieźć ze sobą w dniu rozpoczęcia rekolekcji i przekazać do utworzonego sekretariatu.

Zapisy kończą się 31 lipca 2018 r. Po tym dniu proszę aby liderzy przekazali listy zapisanych osób na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

POSŁUGI NA JEREO:

Wzorem lat ubiegłych proszę Was o współtworzenie JEREO poprzez przygotowanie różnych koniecznych posług w ramach naszego pobytu a są to:

*KAWIARENKA – kawa, ciasto,

*KWATERUNEK – zgodnie z listą przydział do pokoi i wydanie kluczy oraz zebranie pozostałej kwoty za rekolekcje.

*KSIĘGARENKA

*LITURGIA:
Piątek (czytanie, psalm, modlitwa wiernych, dary);
Sobota (czytanie, psalm, modlitwa wiernych, dary);
Niedziela (dwa czytania, psalm, modlitwa wiernych, dary)

*DIAKONIA MUZYCZNA

*PRZEDSZKOLE: dzieci w wieku 3-5 lat opieka w czasie katechez (potrzeba 2-3 osoby z doświadczeniem)